 |
Katalog |
 |
 |
 |
 |
|
|
 |
|
|
 |
Autor: SZUKALSKI , KONARSKI
Tytuł: On kochał Polskę. Listy Stanisława Szukalskiego do Mariana Konarskiego z lat 1950-1987
Miejsce wydania: Tarnobrzeg
Data wydania: 2020
Wydawnictwo: Muzeum Historyczne Miasta Tarbnobrzega, Tarnobrzeskie Towarzystwo Historyczne
Format: 24 cm
Strony: 854
Ilustracje:
Mapy:
Oprawa: opr. oryg. tw. lak.
Opracował, wstępem i przypisami opatrzył Tadeusz Zych.
Stanisław Szukalski, ps. „Stach z Warty” (1893- 1987), polski rzeźbiarz, malarz, rysownik, projektant i teoretyk, przywódca Szczepu Rogate Serce. Działał głównie na terenie Stanów Zjednoczonych. Poza licznymi dziełami artystycznymi, stworzył też koncepcję o pochodzeniu starożytnych Polaków (Lechitów) o nazwie zermatyzm, uważaną za pseudonaukę. W okresie międzywojennym był jedną z barwniejszych postaci w życiu artystycznym Warszawy i Krakowa".
Ode mnie: fantastyczna postać!
Książka "jest swoistą autobiografią niezwykłego i ogromnie kontrowersyjnego artysty, jakim był Szukalski. W publikowanych listach możemy zapoznać się z jego poglądami na sztukę, historią „Szczepu Rogate Serce”, atmosferą przedwojennej bohemy Krakowa i tamtejszej ASP, życiem artysty na emigracji i jego oceną wydarzeń w powojennym świecie i Polsce. Książka ta, to także niezwykła historia przyjaźni dwóch artystów – mistrza i ucznia, wiernych sobie, tak we wzajemnych relacjach, jak też w patrzeniu na sztukę".
Stan: b. dobry
978-83-88660-46-7
Cena: 90 PLN
Hasła przedmiotowe:
Listy Szukalski Stanisław Cracoviana
[ Powrót
] [ Książka została już sprzedana. ]
|
|
 |
|
|
|
 |
 |
 |

|
|
|
Nie jesteś zalogowany
Uwaga! Oczywiście można u nas zamawiać książki także bez zakładania konta - wystarczy wysłać maila na adres: info@mojabibliotekamazurska.pl
|